WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

AKADEMIA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 10 listopada w sali kinowej odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Niepodległości. Wcześniej o godzinie 11.11 we wszystkich klasach odśpiewano Hymn Narodowy. W Akademii udział wzięli uczniowie klas pierwszych oraz delegacje z klas starszych. Przybyli znakomici goście : Dorota Kinal – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Marszałkowskiego, Piotr Ślósarz – prorektor UP Poznań, Hubert Waligóra – pełnomocnik Rektora UP Poznań, Robert Fabiański – Kanclerz UP Poznań i Grzegorz Wysocki – dyrektor Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Część artystyczną przygotowali z uczniami naszej szkoły Wiesław Krzykos i Adam Szulczewski.

Następnie wyświetlony został film z Gali Urzędu Marszałkowskiego, gdzie zostaliśmy Wielkopolską Szkołą Roku 2022, a wicedyrektor Jacek Michalski został odznaczony Odznaką Honorową Za zasługi dla województwa wielkopolskiego.

Na koniec dyrektor Andrzej Kabaciński zaprosił gości i wszystkich pracowników szkoły do auli na okolicznościowy tort i na tradycyjne rogale.

jm

Fotorelacja