WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

AKADEMIA MŁODEGO WYNALAZCY

Dziś (06.06.2024) Uczniowie klasy 2Toa wzięli udział w bardzo interesującym wydarzeniu w Centrum Własności Intelektualnej Politechniki Poznańskiej. Spotkanie rozpoczęło się wykładem, podczas którego przedstawiono praktyczny aspekt identyfikacji i ochrony wynalazku, wzoru użytkowego i przemysłowego, odznaczenia geograficznego, know – how itp., poprzez zastosowanie narzędzi własności intelektualnej. Młodzież zapoznała się z procesem tworzenia wynalazku, uczestniczyła w warsztatach pobudzających kreatywność, dokonała pomiaru energii wytwarzanej podczas pracy mięśni człowieka oraz dowiedziała się, jak wykorzystywane są wyniki prac naukowców PP chronionych prawem własności intelektualnej.Podsumowując, z ciekawością czekamy na kolejną edycję wydarzenia już we wrześniu tego roku.

Wychowawca Beata Błaszczyk -Pałamarz