Drużyna Szpiku

Drużyna Szpiku

2 

Poznań podzielił się życiem.Ale to był wzruszający czas. 17 października 2019r. Wolontariusze Drużyny Szpiku  z Zespołu Szkół Przyrodniczych wraz z opiekunami p. Izą Narożną i ks. Szymonem Kaźmierczakiem mieli okazję wziąć udział w akcji „Poznań dzieli się życiem”.
Na ulice miasta wyszło 350 uczniów 17 szkół.
Na kilka godzin stali się Oni głosem chorych, ambasadorami potrzebujących i pełnoprawnymi wolontariuszami Drużyny Szpiku.
Młodzież edukowała, informowała i oswajała temat oddawania krwi, bycia dawcą szpiku i transplantologii.
Wraz z Miasto Poznań wyposażyliśmy Ich w ulotki, kompendia wiedzy, balony, choragiewki i oczywiście oświadczenia woli. Rozdali kilka tysięcy sztuk, przeprowadzili setki rozmów i poczuli, że naprawdę mają moc zmieniania świata.
O 12.00 spotkaliśmy się na Placu Adama Mickiewicza, gdzie „happeningowaliśmy” , utworzyliśmy z ciał wielką czerwoną kroplę krwi. Napisaliśmy ponad 100 listów do walczącego z glejakiem Jasia i naszej Agaty „rozwalającej” swoją białaczkę.
Wszyscy podpisaliśmy petycję do Prezydenta, aby pomógł nam i młodym ludziom stworzyć Poznań, który prawdziwie będzie się dzielił życiem. Zatem potrzeba jeszcze więcej edukacji, bo tylko ona będzie zmieniać głowy i serca ludzi. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za Wasze serce i bycie z nami. Razem jesteśmy ARMIĄ SZPIKU!