WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

JESTEŚMY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI W MOTORYZACJI !

W czwartek 9 maja 2019 odbył się w Pile Finał Wojewódzki  XXIII  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Naszą szkołę reprezentowali : Mateusz Łuczak i Marcin Melka ( absolwenci z IV TMR ) oraz debiutant Marcin Janiak ( I TMR ), a przygotował ich jak zwykle wicedyrektor Jacek Michalski. Rywalizowano tradycyjnie w następujących konkurencjach : test z przepisów ruchu drogowego, test z zasad pierwszeństwa przejazdu, test z historii motoryzacji, obsługa codzienna pojazdów (samochodu, motocykla, motoroweru), udzielanie pierwszej pomocy i jazdy sprawnościowej motorowerem i samochodem, które odbyły się w bardzo trudnych warunkach przy padającym deszczu i na kostce brukowej ( było ślisko ). Startowało 16 zespołów. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy zdecydowanie I miejsce, wyprzedzając następną szkołę o 44 punkty !   To jest nasze 12 mistrzostwo Wielkopolski ! Indywidualnie wygrał Mateusz Łuczak przed Marcinem Melką, a Marcin Janiak był  7. W czerwcu jedziemy na Śląsk do Żarnowca, gdzie będziemy reprezentować naszą szkołę, miasto Poznań i województwo Wielkopolskie w Finale Krajowym.

JM