WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

Konkurs wiedzy o BHP w rolnictwie

              25.11.2022r. odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o BHP w rolnictwie organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy. W naszej szkole gościli przedstawiciele tych instytucji Pan Waldemar Biber , Pan Bartosz Nyckowski oraz Pani Kinga Tadeusz. Konkurs składał się z trzech etapów. Do pierwszego etapu, testu składającego się z 40 pytań,  przystąpili uczniowie klas 4 Tm4 oraz 4 Tm5.  Z tej grupy wyłoniono 5 najlepszych: Mikołaja Kubiaka (4 Tm4), Huberta Lotę (4 Tm4), Łukasza Janiszewskiego (4Tm4), Radosława Kamińskiego (4Tm5) oraz Bartosza  Przygodzkiego (4 Tm5), którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu – części praktycznej.  Uczniowie mieli za zadanie wskazać nieprawidłowości wynikające z nieprzystosowania ciągnika i maszyny rolniczej (siewnika) do bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Ostatni etap odpowiedzi ustnych odbył się na sali kinowej przed widownią składającą się z uczniów klas mechanizacji rolnictwa i agrotronikii oraz agrobiznesu. Merytoryczne odpowiedzi uczniów wpłynęły na końcową klasyfikację, którą wygrał Mikołaj Kubiak przed Łukaszem Janiszewskim. Wszyscy finaliści otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez organizatorów, takie jak: zestawy kluczy nasadowych, szlifierkę, podkaszarkę oraz torby termiczne.

Konkurs był ciekawą i pożyteczną lekcją bezpiecznych zachowań w produkcji rolniczej na czym nam wszystkim zależy.

                                                                                                                                          Ł.S

Fotorelacja