WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

SZKOŁA WSPÓŁORGANIZATOREM KONKURSU POLSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ MASZYN i URZĄDZEŃ ROLNICZYCH MECHANIK NA MEDAL I MŁODY MECHANIK NA MEDAL

Już po raz dziesiąty nasza szkoła była organizatorem konkursu PIGMiUR „Mechanik na Medal” . 23 września w warsztatach szkolnych odbył się finał praktyczny konkursu MnM, w którym zmierzyło się 5 najlepszych mechaników serwisowych sprzętu rolniczego w Polsce wyłonionych w wieloetapowych eliminacjach. Zawodnicy reprezentowali firmy Raitech ze Śremu, POM-u Augustów i Contractus Agro . Finalistów oceniała komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Adam Ekielski SGGW w Warszawie – przewodniczący; oraz dr inż. Dawid Wojcieszak z UP Poznań ,Karol Wesołowski z naszego Technikum i Domink Szalaty z Claas Polska. Asystentami byli uczniowie IV klasy naszego Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Imprezę uroczyście otworzył dyrektor naszej szkoły mgr Andrzej Kabaciński.

Finaliści musieli wykonać po trzy zadania: z hydrauliki Festo, pneumatyki Festo i pomiaru ciśnienia w układzie ciągnika John Deere. Komisja oceniła wysiłek zawodników, ale tajemnica miała zostać do końca.

W dniu następnym na wystawie AGRO SHOW Bednary 2021 odbył się finał konkursu. Zadania dla wszystkich pięciu finalistów to 10-zadaniowy test, przygotowany przez prof. dr hab. Adama Ekielskiego. Zawodnicy rozwiązywali je na laptopach w tym samym czasie.

W rezultacie dwudniowych zmagań zwyciężył Jakub Brylewski z firmy Raitech Śrem, drugie miejsce zajął Mateusz Kakareko z firmy Contractus Agro, a trzecia lokata przypadła Krzysztofowi Chodorskiemu z POM Augustów.

Po zakończeniu finału odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i laureatom. Prezes PIGMiUR p. Józef Dworakowski z dużym uznaniem wyrażał się o zaangażowaniu i poziomie technicznym uczestników i zachęcał do wdrażania tego w praktyce  w swoich zakładach serwisowych.

Karol Wesołowski