WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

Młodzież z Ukrainy w naszej szkole.

Od poniedziałku 28 marca 2022 w naszej szkole przebywa młodzież z Ukrainy. Uczestniczą oni w lekcjach klas pierwszych. Mieli możliwość wyboru oddziału zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Obecnie jest 20 uczniów. Nie mówią oni po polsku dlatego głównym celem jest nauka naszego języka poprzez kontakty z rówieśnikami i dodatkowe lekcje z nauczycielem języka polskiego znającym język rosyjski (znany również na Ukrainie). Zaczynają się nawiązywać pierwsze przyjaźnie między naszymi uczniami i młodymi ukraińcami. W kontaktach bardzo pomagają nasi uczniowie z Ukrainy szczególnie Denis Zgurowskij z klasy 1 mechanizacji i Illia Hrusko z klasy 1 oze. jm

W dalszym ciągu przyjmujemy młodzież z Ukrainy na kierunki:

  • agrobiznes
  • mechanizacja rolnictwa i agrotroniki
  • urządzenia i systemy energetyki odnawialnej