WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

NASZA SZKOŁA MISTRZEM POLSKI W MOTORYZACJI

W dniach 13 – 14 czerwca 2022 roku odbył się w Myślenicach Finał Krajowy XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Piotr Bryszak, Marcin Janiak, Wiktor Turbański, Wojtek Szymczak i opiekun Jacek Michalski zajęła 1 miejsce ! Do Myślenic za Krakowem dotarliśmy po przejechaniu samochodem 500 km ok. godziny 15 w poniedziałek 13 czerwca. Zarejestrowaliśmy się i wylosowaliśmy numer startowy 10. Potem rozpoczęły się zawody od testu z przepisów ruchu drogowego. Następnie był test z zasad pierwszeństwa przejazdu. Wieczorem odbyła się pierwsza konkurencja techniczna – jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarda, którą wygrał nasz reprezentant Marcin Janiak. W hotelu nad rzeką Raba dowiedzieliśmy się , że po pierwszych 3 konkurencjach zajmujemy 2 miejsce na 15 drużyn. Następnego dnia rozpoczęliśmy od jazdy sprawnościowej motorowerem i poszło nam nieźle. Potem była obsługa codzienna 2 samochodów i motoroweru polegająca na wykryciu usterek. Tu poszło nam słabo, jak i pozostałym, poza gospodarzami. Ostatnią konkurencją było udzielenie pomocy ofiarom zainscenizowanego wypadku drogowego i tu poszło nam bardzo dobrze. Po podsumowaniu wyników okazało się, że wygraliśmy. Szczególnie ważne jest to, że wygraliśmy w szkole zawsze bardzo silnej i dobrze przygotowanej ekipy z Myślenic. W drodze powrotnej spędziliśmy 4 godziny w Krakowie . Byliśmy na Wawelu i na Rynku Głównym.

To już 4 tytuł mistrzowski w ostatnich 8 latach, co dowodzi, że w naszej szkole bezpieczeństwo ruchu drogowego jest bardzo ważne ! jm

FOTORELACJA