Biblioteka

Jest takie miejsce w szkole, w którym przeżyjesz niezwykłe przygody, zwiedzisz odległe kraje, rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania oraz zdobędziesz pomoc w każdej dziedzinie życia. To szkolna biblioteka, którą uczniowie powinni odwiedzać nie tylko w celach edukacyjnych.

Czytelnik znajdzie tu zarówno literaturę piękną najwyższego lotu, prawdziwe arcydzieła literatury polskiej i światowej, jak i również lekkie powieści służące rozrywce i relaksowi. Młodzież ma do wyboru opowiadania i powieści obyczajowe, przyrodnicze, historyczne,  fantastycznonaukowe, fantasy, przygodowe, kryminały. Dużym powodzeniem cieszą się powieści podejmujące problemy współczesnej młodzieży takie, jak narkomania, alkoholizm. Naukowi zapaleńcy mogą skorzystać z księgozbioru popularnonaukowego. Biblioteka posiada także encyklopedie i leksykony szkolne, słowniki, atlasy, lektury przeznaczone dla młodzieży szkolnej. W szkolnej bibliotece znajdą więc swoje miejsce miłośnicy Bridget Jones i Dana Browna, pasjonaci motoryzacji i specjaliści od hodowli, czytelnicy okazjonalni i mole książkowe – nasz księgozbiór zadowoli każde możliwe gusta!

Godziny Pracy Biblioteki:

Poniedziałek    9.00 – 14.00
Wtorek               9.00 – 14.00
Środa                 9.00 – 17.00
Czwartek           9.00- 14.00
Piątek                 9.00 – 14.00

Biblioteka znajduje się  w budynku szkolnym w salach 75 i 78 (na półpiętrze).

Pracownicy Biblioteki:

mgr Bożena Jabłońska
mgr inż. Małgorzata Augustyn

Szkolny regał biblioteczny

Dla wszystkich swoich czytelników biblioteka przygotowała specjalną atrakcję – Szkolny Regał Biblioteczny!! Ta wspaniała inicjatywa – która sprawdziła się już w przestrzeni miasta Poznania – zawitała wreszcie do naszej szkoły! Szkolny Regał Biblioteczny to podręczny księgozbiór, który każdego dnia oferuje bogactwo zabawy i informacji. Ze Szkolnego Regału skorzystać może każdy, kogo zainteresuje znajdująca się na nim książka.

Reguły korzystania z Regału są bardzo proste:

1. zabierz ze sobą interesującą Cię książkę,
2. uzupełnij półki Szkolnego Regału o te tytuły, które zalegają w Twoim pokoju, a które mogą ucieszyć innych czytelników.

Pracownicy biblioteki szkolnej regularnie uzupełniają Szkolny Regał Biblioteczny o wybrane, archiwalne książki ze szkolnego księgozbioru. Zachęcamy do korzystania z Regału – może i Tobie trafi dzięki niemu w ręce biały kruk?