WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

PRAKTYKI ZAGRANICZNE W TURYNGII ( NIEMCY )

Od 8 listopada 2018 dwóch naszych uczniów z klasy II Tm Eliasz Szymański i Marcel Kołodziejczak przebywa w Niemczech  (Turyngia) na pilotażowych praktykach zawodowych. Organizatorem praktyk jest Województwo Wielkopolskie – Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, z którym łączy naszą szkołę umowa partnerska. Eliasz i Marcel przebywają w miejscowości Bollstedt niedaleko Eisenach. Praktyki rozpoczęli na warsztatach dużej Spółdzielni Rolniczej realizując naprawy sprzętu rolniczego. Warunki pracy, zakwaterowania  i wyżywienia mają bardzo dobre i jak na razie są bardzo zadowoleni. Praktyki potrwają do końca listopada.  Mamy nadzieję, że będziemy mieć tam stałą bazę na praktyki i  już niedługo wyjedzie tam znacznie liczniejsza grupa naszych uczniów.

Jacek Michalski