WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

SALA KINOWA PO REMONCIE

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 70 LAT OŚWIATY NA POZNAŃSKIM GOLĘCINIE, jesienią 2016 podjęto decyzję o remoncie sali kinowej. Nie wielu już pamięta jej świetne lata, kiedy to działał tu Dyskusyjny Klub Filmowy „DKF Relaks”. W każdy poniedziałek były wyświetlane seanse filmowe, które aktualnie „szły w kinach”. Po latach ściany przykrył kurz, farby wyblakły, projektory filmowe przestały działać a nagłośnienie było coraz bardziej zawodne. Dlatego też postanowiono wymienić instalację elektryczną, wyszpachlować i pomalować ściany oraz zamontować nowoczesny projektor laserowy. Projekt remontu wykonał Pan Wiesław Chudziak i przystąpiono do przetargu, który wygrała firma ROBPOL – Robert Purgiel – Szlichtingowa. Jak to bywa w trakcie remontów i tym razem okazało się, że zakres prac będzie o wiele większy. Ściany okazały się krzywe do tego stopnia, ze trzeba było skuwać tynk i nakładać nowy maszynowo. Odkrycie sufitu wykazało konieczność wykonania ekspertyzy więźby dachowej a w konsekwencji demontaż całego stropu. Więźba musiał być wzmocniona a strop wykonany nowy zgodnie z wymogami nowoczesnych konstrukcji. Taki zakres prac w konsekwencji doprowadził do konieczności demontażu wszystkich krzeseł, a za tym i remontu oraz cyklinowania parkietu. Zakres prac był ogromny, ale mamy za to nowoczesną salę konferencyjną na ponad 260 miejsc.

Opracował: Bogdan Grabowski
na podstawie notatek Kierownika Gospodarczego Edmunda Jarysza

FOTORELACJA