WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

SPOTKANIE PO 29 LATACH

W sobotnie popołudnie 15 stycznia 2022 roku na Golęcin wróciła klasa Va Technikum Mechanizacji Rolnictwa – matura 1993. Absolwentów przywitał, a następnie zaprosił do sali kinowej wicedyrektor Jacek Michalski, który uczył ich napraw i eksploatacji oraz przeprowadził klasę przez Tatry. Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego sprawdzenia obecności – frekwencja wyniosła prawie 80%, a potem każdy powiedział trochę o sobie. Dalej było z dużym wzruszeniem zwiedzanie szkoły, a w ich dawnej sali 88 każdy zajął swoje stare miejsce. Na warsztatach klasa spotkała się z ówczesnym dyrektorem Janem Rybackim, który uczył ich pojazdów. Szkoła, a szczególnie zmiany jakie w niej zaszły wywarły na absolwentach bardzo duże wrażenie. Następnie przenieśliśmy się niedaleko do Przylesia na uroczysty obiad. Tam klasa spotkała się ze swoją wychowawczynią i nauczycielem matematyki Urszulą Plamowską. Wspomnień nie było końca. Przyjemnie było patrzeć na szczęśliwych i zadowolonych z życia dawnych uczniów, spełnionych zawodowo i w życiu osobistym. Już umówiliśmy się na następne spotkanie na jubileuszu 75-lecia szkoły. Duże podziękowania dla Artura Szelejewskiego, który był głównym organizatorem tego przemiłego spotkania. jm

FOTORELACJA