WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WYCIECZKA ZAWODOWA DO FIRMY AGRIMASZ

W piątek 25.03.2022 klasa 3 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotronikii (3 Tm 4)  udała się wraz z nauczycielami Łukaszem Harwazińskim i Łukaszem Szymkowiakiem do firmy Agrimasz w Niepruszewie.  Wraz z naszymi uczniami w wydarzeniu brali udział także uczniowie ze Szkoły Rolniczej w Trzciance.
Mieliśmy okazje poznać historię firmy oraz zapoznać się z jej ofertą, a także sposobem działania.
Podzieleni na mniejsze grupy poznaliśmy działanie serwisu oraz poszczególne działy. Prowadzący przedstawili ofertę produktową maszyn rolniczych sprzedawanych oraz serwisowanych w firmie Agrimasz.  W trakcie naszego pobytu były przewidziane zawody dla 5 uczniów z każdej ze szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Janiszewski, Aleksander Marcinkowski, Jakub Piwiński, Zbigniew Skirzewski oraz Wiktor Turbański. Zawody składały się z testu teoretycznego oraz dwóch zadań praktycznych. Pozostali uczniowie w tym czasie brali udział w grze terenowej poznając systemy precyzyjnego rolnictwa, budowę kombajnu oraz budowę ładowarki teleskopowej. Dla każdego kto poprawnie zaliczył zadania czekały nagrody.
 Podczas obiadu wymienialiśmy się  wrażeniami. Po posiłku nastąpiło szkolnie z precyzyjnego rolnictwa, które poprowadził absolwent naszej szkoły Kamil Milczyński. Na koniec odbyło się  podsumowanie wydarzenia oraz rozstrzygnięcie zawodów. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę zajmując 2,3,4,6 i 7 miejsce na 10 uczestników. Gratulujemy serdecznie!
Mamy nadzieje, że kolejne klasy w przyszłości będą mogły brać udział w takich pokazach połączonych z poszerzeniem wiedzy oraz współzawodnictwem. łsz

FOTORELACJA