Wydarzenia

Udostępnij na facebooku

Szkolenie agrotroniczne w firmie KUHN

SZKOLENIE AGROTRONICZNE W FIRMIE KUHN

         Kontynuujemy  rozpoczęte w ubiegłym roku szkolenia z systemów agrotronicznych w firmie KUHN. Współpraca ze szkołą zaowocowała cyklem szkoleń w bieżącym roku szkolnym dla klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa. W dniu 9 listopada odbyły się zajęcia z diagnostyki maszyn rolniczych w systemie JD-link John Deere. Kierownik serwisu firmy KUHN Maszyny Rolnicze          p. Piotr Gliwa zapoznał uczniów z organizacją serwisu maszyn rolniczych oraz założeniami systemu diagnostyki ciągników i maszyn rolniczych. Podstawową część szkolenia w części teoretycznej        i praktycznej przeprowadził p. Adam Trzaskawka, główny specjalista w zakresie rolnictwa precyzyjne w firmie. Dawno nie widzieliśmy takiego zainteresowania uczniów prowadzonymi zajęciami w dziedzinie, która będzie ich przyszłością zawodową. Następne szkolenia przewidziane są jeszcze w listopadzie i lutym 2019 roku.

         W firmie KUHN uczniowie klasy I spotkają się na zajęciach z tematu narzędzi i maszyn uprawowych KUHN, a klasa II będzie miała kurs specjalistyczny z eksploatacji kombajnów zbożowych John Deere. To oczywiście dopiero początek bogatego programu współpracy naszej szkoły z firmą KUHN.

         Chciałem jeszcze przypomnieć, że w dniach 2 – 8 grudnia br. 46 uczniów mechanizacji rolnictwa wyjedzie na wycieczkę zawodową do fabryki maszyn rolniczych KUHN w Saverne (Francja), fabryki rozsiewaczy nawozów RAUCH w Sinsheim (Niemcy), najnowocześniejszej na świecie fabryki ciągników rolniczych DEUTZ Fahr w Launingen (k/Monachium). Oczywiście przewidziana jest również atrakcja turystyczna, 2 zimowe dni w Alpach Austriackich (Insbruck).    Nie byłoby to możliwe bez wsparcia (również finansowego) firmy KUHN Maszyny Rolnicze z Jelonka i Agromarket Jaryszki.

 

Karol Wesołowski