WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

Wielki sukces uczniów z Golęcina na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W piątek 8 kwietnia 2022 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się finał okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych : w agrobiznesie Hubert Śliwiński (3Ta4) i Mikołaj Janeda (4Toa), w mechanizacji Piotr Bryszak (4Tm) i Krystian Siekierski (4Tm), w produkcji zwierzęcej Daria Matysiak (3Twa5) i Oliwia Proch (3Twa5), w weterynarii Agata Rybarczyk (4Twb) i Zuzanna Wieczorek (4Twb). Olimpiada składała się z dwóch części : teoretycznej (test) i praktycznej (wykonanie 3 zadań). Dzisiaj tj. 22 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Kolegium Rungego odbyło się oficjalne podsumowanie Olimpiady i wręczenie nagród przez rektora Piotra Ślósarza. 1 miejsca w swoich blokach zajęli Hubert Śliwiński, Piotr Bryszak i Zuzanna Wieczorek. Mikołaj Janeda był drugi, a Agata Rybarczyk czwarta. Wszyscy zakwalifikowali się do finału krajowego, który odbędzie się na SGGW w Warszawie pod koniec maja. WIELKIE GRATULACJE ! Tak dużego sukcesu nasza szkoła jeszcze nie miała na Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, aby aż 5 uczniów awansowało do finału krajowego. Zuzanna Wieczorek jest pierwszą naszą uczennicą, która była najlepsza w weterynarii, a Hubert Śliwiński jest pierwszym naszym uczniem, który był najlepszy w agrobiznesie. W nagrodę za swoją wiedzę nasi uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. jm

FOTORELACJA