WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WIGILIE 2019 NA GOLĘCINIE

W piątek 20 grudnia 2019 odbyły się w Zespole Szkół Przyrodniczych na poznańskim Golęcinie tradycyjne wigilie. O godzinie 9 w sali kinowej rozpoczęło się uroczyste spotkanie, na które przybyli :  Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu d/s Kadr i Rozwoju Uczelni prof. dr hab. Roman Gornowicz,  Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Dorota Kinal,  Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu d/s Oświaty Pozaakademickiej – prof.dr hab Hubert Waligóra,  Dyrektor firmy KUHN-MASZYNY ROLNICZE – Artur Szymczak,  Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Grzegorz Wysocki oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Leszkiem Małyszką.  Obecni byli oczywiście nauczyciele i pracownicy szkoły oraz  uczniowie w większości z klas pierwszych, bo dla wszystkich naszych uczniów ( 650 ) sala kinowa jest za mała. Uroczystość rozpoczął  Dyrektor Andrzej Kabaciński witając wszystkich i podkreślając sukcesy szkoły w 2019 roku, których było bardzo dużo. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez prof. Sylwię Nogalską i księdza Szymona, na której kolędy przeplatały się z relacjami jak spędza się Święta Bożego Narodzenia w różnych stronach świata.

Po zakończeniu uroczystości w sali kinowej odbyły wigilie klasowe w klasopracowniach.

O godzinie 11 w auli szkoły spotkali się nauczyciele i pracownicy dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia świąteczne.

W samo południe na warsztatach na tradycyjnej, organizowanej od lat wigilii spotkali się emeryci praktycznej nauki zawodu.

Wieczorem, również na warsztatach na wigilii spotkali się absolwenci Technikum Mechanizacji Rolnictwa z wychowawcą Jackiem Michalskim. Ukończyli oni szkołę w 2015 roku i była to już ich 9 wigilia z rzędu.                                                    jm

FOTORELACJA