WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WIGILIE na Golęcinie

W czwartek 22 grudnia 2022 odbyły się w naszej szkole tradycyjne wigilie. Na początku w sali kinowej były Jasełka przygotowane przez prof. Annę Kowerczyk, na które przybyli zaproszeni goście : Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu reprezentował prof. Hubert Waligóra, Urząd Marszałkowski – dyr Czesław Kruczek, Wydział Oświaty – dyr Roman Sobisiak, Wielkopolską Izbę Rolniczą – dyr Grzegorz Wysocki, Radę Rodziców – przewodniczący dr Karol Pepliński. Uroczystość rozpoczął dyr Andrzej Kabaciński, który złożył wszystkim życzenia zdrowych świąt i pomyślności w Nowym Roku. Potem przemawiali goście, a następnie wystąpiła nasza młodzież.

Po przedstawieniu w klasach były spotkania wigilijne. Był opłatek, życzenia, gwiazdor, prezenty, kolędy i dużo dobrego jedzenia (szczególnie pierogów).

Następnie w auli szkoły odbyło się spotkanie wigilijne nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Przyrodniczych.

We wczesnych godzinach popołudniowych po 2 latach przerwy spotkali się nauczyciele – emeryci związani z praktyczną nauką zawodu na Golęcinie. Na tej uroczystości uhonorowaliśmy za prawie 40 lat pracy Karola Wesołowskiego. Wicedyrektor Jacek Michalski wręczył Karolowi pamiątkową statuetkę, a dyrektor Firmy KUHN Artur Szymczak odlaną w żeliwie płaskorzeźbę przedstawiającą orkę.

Ostatnia wigilia odbyła się późnym wieczorem. Przybyli na nią absolwenci Technikum Mechanizacji Rolnictwa z roku 2015, którzy nieprzerwanie spotykają się z wychowawcą klasy Jackiem Michalskim dwa razy w roku – latem na wsi w Mylinie i w grudniu na Święta na warsztatach. Dwóch absolwentów : Patryk Kaźmierczak i Łukasz Harwaziński pracują dzisiaj na Golęcinie jako nauczyciele. To wyjątkowa klasa w historii szkoły.

WESOŁYCH ŚWIĄT I WESOŁEGO NOWEGO 2023 ROKU ! jm

FOTORELACJA