WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WIZYTA W PORTUGALII

W dniach 20 – 24. 10. 2019 r. dyrektorzy Zespołu Szkół Przyrodniczych : Andrzej Kabaciński i Jacek Michalski  przebywali w Portugalii na wizycie przygotowawczej związanej z praktykami zawodowymi dla naszych uczniów w latach 2020 – 2022 w ramach programu ERASMUS +.  Pojechaliśmy tam na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Mobilności z siedzibą w Barcelos koło Porto.  Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Prezydenta Stowarzyszenia Nuno Varajao Barbosa i jego pracowników Anę i Alexandrę.  Zaprezentowaliśmy stronie portugalskiej naszą szkołę i obowiązujące u nas programy praktyk zawodowych.  Zobaczyliśmy  kilka miejsc ewentualnych  przyszłych praktyk oraz warunki zakwaterowania i wyżywienia dla naszych uczniów.  Zwiedziliśmy śliczne miasto Porto i byliśmy też nad Atlantykiem. Wyjazd zorganizował Koordynator na Europę Wschodnią Paweł Baranowski, któremu jak i stronie portugalskiej serdecznie dziękujemy.  Pierwszy krok związany z praktykami zawodowymi w Portugalii został zrobiony.  Teraz przed nami  pozostaje załatwienie wielu formalności i pozytywna akceptacja władz programu ERASMUS +.                           jm