WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

Wycieczka szkolna narciarsko-snowboardowa Zieleniec 2019

W dniach 11-15.03.2019 r. odbyła się już kolejna edycja wyjazdu zimowego uczniów szkoły na Golęcinie. Jak w ubiegłym roku udaliśmy się do Zieleńca, gdzie liczyliśmy na warunki zimowe mimo już późnego terminu. Tak też było tym razem, zima nas nie zawiodła i śniegu mieliśmy dużo, słoneczko świeciło. Prognozy nie były zachęcające, jeszcze w weekend deszcz i silny wiatr w całej Polsce nie nastrajał optymizmem. Do tego w pierwszy dzień w wyniku przewalonych drzew przez jakiś czas nie mieliśmy prądu na ośrodku, na szczęście kuchnia wydała nam obiad. Pozostałe dni jazda na nartach i snowboardzie cały dzień od 9:00-16:00. Niektórzy uczniowie w jeden dzień zamienili boazerie na parapet i spróbowali swoich sił jazdy na desce. Po 4h nauki udało im się zjechać z samej góry w pięknym stylu. W ostatni dzień odbyły się zawody, w których każdy podjął wyzwanie startu. Bardzo nas to cieszy, a zwycięzców poznamy na dniu sportu w szkole w czerwcu. W trakcie wyjazdu mieliśmy jeszcze wieczorne atrakcje jak turniej FIFA na konsoli, mecze Ligi Mistrzów, gry w bilarda czy ping-ponga.  Na koniec wyjazdu w ostatni wieczór odbyło się grillowanie kiełbasek. Cały wyjazd bardzo udany, bezpieczny i na bardzo fajnym poziomie jazdy na nartach i snowboardzie. Było także kilku uczniów, którzy zaczęli swoją przygodę z nartami i po tygodniu starań także byli w stanie zjechać z niejednej góry w Zieleńcu, a na koniec otrzymali dyplom ukończenia nauki jazdy.

Widzimy się za rok…

Tomasz Czarnecki

Radosław Wrzesiński