WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WYCIECZKA ZAWODOWA KLAS PIERWSZYCH OZE

W dniu 26 września br. uczniowie klas pierwszych 1To4 i 1To5 Technikum Środowiska  uczestniczyli  w wycieczce zawodowej  do Centrum Energetyki Odnawialnej (CEO) w Sulechowie.

Tematem zajęć była budowa kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę na przykładzie konkretnych  instalacji w budynku pełniącym funkcję laboratorium badawczego w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Podczas pobytu pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego przedstawił i omówił ogólną budowę i zasadę działania: kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła, kominka na drewno, kotła na pellet oraz mini elektrownię gazowa trigeneracyjną  produkująca energię elektryczną, cieplną i chłód.

Dodatkową atrakcją była możliwość jazdy rowerem elektrycznym.

Podczas wizyty w CEO przyszli technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli możliwość zadawania pytań przez co zyskali dodatkową szczegółową wiedzę z zakresu OZE.

    TG