WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WYCIECZKA ZAWODOWA WETERYNARZY DO PRZYBRODY

W dniu 27.09.2021 odbyła się wycieczka zawodowa uczniów klasy 4 Twb Technikum Weterynaryjnego na Golęcinie  do Rolniczo- Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego  w  Przybrodzie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w celu poznania i wykonania metod diagnostycznych u dużych zwierząt. Zajęcia prowadzone były przez dr wet. Krzysztofa Urbaniaka.  W trakcie zajęć   zaprezentowano   poskramianie krowy za pomocą kleszczy nosowych Harmsa.

 Uczniowie uczestniczyli w następujących czynnościach:

– badaniu błon śluzowych  naturalnych otworów ciała,

– badaniu węzłów chłonnych,

– iniekcjach dożylnych ,domięśniowych  oraz  podskórnych

– w  pobieraniu krwi,

– pobierania treści żwacza  w celu oznaczenia pH treści  przedżołądka

–  badaniu rektalnym krowy.

 Mieliśmy po raz pierwszy sposobność  uczestniczyć w tego typu badaniach prowadzonych podczas zajeć szkolnych.

Dzięki uprzejmości dyrektora mgr. inż. Filipa Mazura uczniowie mogli  zdobyć praktyczną wiedzę weterynaryjną  w diagnozowaniu chorób u bydła. Za umożliwienie praktycznego wyjazdu terenowego ,który poszerzył nasza wiedze chcielibyśmy serdecznie podziękować – uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

                                                                                                                KU

FOTORELACJA