WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

WYCIECZKA ZAWODOWA DO RGD W ZŁOTNIKACH

Dnia 19.05.2022 roku klasy drugie technikum weterynarii, wraz z nauczycielkami panią Anną Nienartowicz- Zdrojewską, panią Karoliną Kowalczyk i panią Anną Kowerczyk, wybrali się na wycieczkę zawodową do RGD Swadzim – Gospodarstwo Złotniki. Celem wyjazdu była realizacja podstawy programowej w części praktycznej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką hodowli ras zachowawczych trzody chlewnej (rasa złotnicka biała) i owiec (białogłowa owca mięsna) , które objęte są Programem Ochrony Zasobów Genetycznych. Uczniowie chętnie zadawali pytania oraz uczestniczyli czynnie w zajęciach, m.in. w doju owiec, w poskramianiu, w badaniu mleka w kierunku mastitis. Pan Kierownik Piotr Buszczak ciekawie opowiadał o hodowli owiec i produkcji serów, a Pan Kierownik Zootechnik Jacek Średziński wprowadził uczniów w tajniki hodowli trzody chlewnej począwszy od porodówki , na tuczarni skończywszy. Uczniowie po dniu pełnym atrakcji, bogatsi o wiedzę praktyczną , wrócili do domu.

FOTORELACJA