WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

Wydarzenia z działu w-f

W minionym czasie bardzo dużo działo się na Dziale WF.

Po kolei, w  dniu 20.10.2021 klasa 3 tm uczestniczyła w wolontariacie podczas Sztafetowych Biegów Przełajowych, gdzie do ich zadań należało: rozstawienie trasy biegu, ustawianie zawodników na starcie, kierowanie ruchem autobusów na parkingu, nalewanie soczków dla spragnionych uczestników. Uczniowie spisali się na medal, wszystkie obowiązki wykonali sumiennie, organizator ich pochwalił za pracę.

Drugim wydarzeniem było reprezentowanie szkoły w Badmintonie podczas rozgrywek Licealiady. Na zawody poszli uczniowie: Maksymilian Bajerowicz, Mateusz Czepnik oraz Kuba Maćkowiak. Był to pierwszy występ naszej reprezentacji w tej konkurencji, poszliśmy zobaczyć jak przebiega turniej i jaki jest poziom, a w tym roku wyjątkowo zgłosiło się 12 drużyn. Do walki stanęliśmy z szkołą nr 8 oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych. Nie udało się nam wyjść z grupy, ale wiemy co robić do przyszłego roku.

Trzecim wydarzeniem był turniej w Tenisie Stołowym, także w ramach Licealiady, który odbył się 2.11.2021. Do zawodów zgłosiło się dużo chętnych, przed zawodami zrobiliśmy nimi turniej by wyłonić najlepszą trójkę. Ostatecznie na zawody pojechało 5 uczniów, poziom był bardzo wyrównany.

Nasza drużyna składała się z Psuja Franciszek, Czajkowski Józef, Begier Ernest, Kępa Łukasz, Szaumkessel Szymon. Rywalizacja była bardzo zacięta z Zespołem Szkół Ekonomicznych, gdzie było 2:2 w singlu i zadecydował debel, którego przegraliśmy. W drugim meczu z Zespołem Szkół budowlanych, przegraliśmy 3:0, tam niestety znalazł się zawodnik czynnie grający w tenisa stołowego i nas rozgromił. Zebraliśmy doświadczenie, poćwiczymy do zawodów za rok.                tc

Fotorelacja https://photos.app.goo.gl/hcBmMepWDeypyq8n8