WYDARZENIA

Udostępnij na facebooku

XLVII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

            Ogromne gratulacje dla Lidii Stróżyk, uczennicy klasy 5 Agrobiznesu, która reprezentując Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu wdniach 12-13 kwietnia 2024 zajęła trzecie miejsce awansując do finału okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

            Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie szkół średnich (ZSP przygotowało ośmiu reprezentantów) konkurowali w 8 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu, weterynaria. Wymogiem przejścia do finału było uzyskanie minimum 100 punktów na 120 wymaganych, aby dołączyć do grona ogólnopolskich finalistów.

W ostatnią sobotę kwietnia w Colegium Rungego UP w Poznaniu odbyła się uroczysta dekoracja finalistów, podczas której Lidia Stróżyk odebrała dyplomy, liczne prezenty oraz oficjalną nominację do FINAŁU!!!  🙂

Finał w już 24-25.05.2024.

Powodzenia Lidia, trzymamy kciuki!!!